Juliusz Kossak (1824 – 1899)

Komputerowy screen shot strony katalogu Neumeister wykonany 12/18/22: https://www.neumeister.com/en/artwork-search/artwork-database/ergebnis/406-285/juliusz-juliusz-fortunat-kossak-reiterbildnis-mit-windhund/

Cymesik Juliusza Kossaka w Neumeister. Akwarela warta grzechu.

Dodam, że w oryginalnym opisie katalogowym firmy Neumeister (https://www.neumeister.com/en/artwork-search/artwork-database/ergebnis/406-285/juliusz-juliusz-fortunat-kossak-reiterbildnis-mit-windhund/) znajdowało się zdanie „ Confirmation of authenticity by Eliza Ptaszynska, Suwalki, 12 September 2022.” Obecnie w opisie katalogowym nazwisko eksperta jest pominięte. Opis akwareli Juliusza Kossaka znajdą czytelnicy na ‘screen shot’ ze strony Neumeister (domena publiczna) jak również na innych stronach internetowych związanych z malarstwem, na przykład: https://www.lot-tissimo.com/en-gb/auction-catalogues/neumeister/catalogue-id-neumeister10079/lot-042b1e1e-c9b6-48c3-b763-af4800efbb1e, https://www.invaluable.com/auction-lot/juliusz-juliusz-fortunat-kossak-equestrian-portra-406-c-3824bbca37. Akwarela była wyceniona na 8,000 – 9,000 euro i została sprzedana za 22,000 euro, (€ 28.600, incl. 30 % buyer’s premium).

Wg opisu katalogowego, lot 406 nosił tytuł Equestrian portrait with greyhound i był akwarelą na papierze wykonaną przez Juliusza Kossaka (1824 – 1899) mająca wymiary 42 x 32.3 cm (w świetle oprawy passepartout), sygnowaną u dołu owalu pełnym imieniem i nazwiskiem artysty, datowaną poniżej sygnatury(1876).

Advertisement

6 thoughts on “Juliusz Kossak (1824 – 1899)

 1. Proszę o natychmiastowe usunięcia tego wpisu oraz wszystkich informacji, które skopiował Pan bezczelnie w całości ze strony Neumeister Kunstauktionshaus. Do tego posługuje się Pan nielegalne zdjeciem obiektu, co zostało już udokumentowane i podane do wiadomości domu aukcyjnego.

 2. Witam, tutaj wlascicielka obrazu. Prosze o usuniecie zdjecia i opisu z bloga zanim zglosze te strone poniewaz nie ma pan ZADNYCH praw autorskich oraz podaje pan prywatne nazwiska osob, ktore pragna pozostac anonimowe! Ponadto nikt pana o zdanie nie pytal, co pan o tym Cymesiku mysli. Gdyby Pan jeszcze cos napisal – ‘Akwarela warta grzechu’ .. to po to kopiuje pan opisy i zdjecia z innych stron, aby takie madrosci wypisywac..? Brawo, b. gratuluje Panu zajecia.
  Jednakze to co Pan robi jest naruszeniem praw autorskich.

   • Jeżeli Panu jeszcze nie szkoda to z pewnością będzie. Kto wie, może nawet cały ten blog uda się ściągnąć skoro ma Pan tak mało poszanowania dla życzeń właścicieli tekstów i obrazów, które upublicznia pan bez żadnej zgody. Nie potrzebne są te Pana wpisy – obraz jest już po aukcji. Zabronione jest Panu kopiowanieze strony Neumeister oraz pośredników oraz dokonywania kolejnych wpisów na temat tego czy innego obiektu z katalogu Neumeister jak i używania autorskich fotografii, do których nie ma pan żadnych praw. Pan myśli, że sobie może żarty stroić, ale ja Panu gwarantuje – to się źle dla Pana skończy i naje się pan wstydu, szczególnie przed Panią expert, którą pan tak wychwala. Proszę spodziewać się dalszego kontaktu ze strony ww.

 3. Obecnie w opisie katalogowym nazwisko eksperta jest pominięte bo tego sobie Pani Eliza życzyła – dlatego tez nie figuruje już jej nazwisko w opisie Neumeister.
  Pan z kolei z bezsensownymi domysłami i bez jakiejkolwiek wiedzy powiela ten błąd, robiąc sobie samemu na złość! To Pan będzie oskarżony o naumyślne i potwierdzone już obecnie kopiowanie i udostępnienie także danach osobowych, co jest naturalnie nielegalne tym bardziej, że zostało to już jasno zakomunikowane.

  • Już myślałem, że to koniec strachów ale złości w tej osobie jest bardzo dużo. Ta kobieta jest chyba głupia …ale głupota nie jest grzechem!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s