About

Przedmiotem mojego zainteresowania są prace malarskie, rzeźbiarskie i rzemieślnicze artystów związanych z polską kulturą jakie pojawiają się na zagranicznych rynkach aukcyjnych. Jestem kolekcjonerem i sam poluję na dobre prace.

Prezentowane prace wybieram subiektywnie a moje komentarze nie wszystkim mogą sie podobać. Pisząc, kieruję się dobrem kolekcjonerów a nie domów aukcyjnych czy galerii. Nie współpracuję z żadnym domem aukcyjnym, galerią czy blogiem o podobnym charakterze. Proszę nie odczytywać moich kometarzy jako ‘kciuk do góry’ lub ‘kciuk do dołu’ bo byłoby bardzo nieuczciwe i nieodpowiedzialne danie sygnału za którym nie stoją moje pieniądze lecz pieniądze innych osób. Proszę nie kierować się moimi uwagami przy rozważaniu własnych zakupów a jedynie swoją wiedzą i grubością własnego portfela. Wiekszość fotografii pochodzi z katalogów domów aukcyjnych oraz z muzeów.

Polishartcorner nie ma powiązania z żadnym portalem społecznym (facebook, twitter, etc). Również, żadna z osób czy organizacji używających tę nazwę nie jest związana z moim blogiem http://www.polishartcorner.com

Wszystkie uwagi czytelników czytam lecz publikuję jedynie te uzupełniające moje wpisy. Można prywatnie się ze mną kontaktować: polishartcorner(et)gmail.com

Autorów korespondencji proszę o wyraźne zaznaczenie czy skierowany do mnie list mogę wykorzystać na blogu w całości, we fragmentach czy też jest wyłącznie do mojej wiadomości.

Czytelnicy czasami proszą mnie bym nie wprowadzał pracy, którą zamierzają kupić, ewentualnie dopiero po zakończeniu akucji. Jest to jednak ich niemądre złudzenie, że mój blog przeglądają systematycznie wszyscy kolekcjonerzy. Tak nie jest. Dlatego podobnych próśb proszę już więcej do mnie nie kierować bo są niemądre i nie będę ich spełniał. (01/27/22)

14 thoughts on “About

 1. Witam ponownie na internetowych stronach.Jeżeli znajdzie Pan miniatury portretowe związane z Polską ,polecam się życzliwej pamięci.
  Marek Klimek

   • Sztuka Dawna. Prace na Papierze
    25 lutego 2021 godz. 19:00

    Juliusz Kossak (1824 Nowy Wiśnicz – 1899 Kraków)
    Portret Piotra Moszyńskiego, 1880
    Estymacja: 32 000 – 50 000 zł

    Wkrótce na jednej z polskich aukcji coś naprawdę b. rzadkiego: mianowicie portret Piotra Moszynskiego nam bardziej znanego z pędzla J.Matejki a tu akwarela Juliusza Kossaka.

    Myślę że wart krótkiej dyskusji tu na forum. W jakich okolicznościach mogła taka praca u J. Kossaka powstać? Co mogło nim kierować. Czytałem kiedyś, gdzieś że rodzina Kossaków z Rodziną Moszynskich spokrewniona była. Znali śię może Piotr Moszynski z Juliuszem Kossakiem osobiście??.

    Praca ta trafiła do Polski za granicy jak śie niemylę z USA.

    Pozdrawiam

 2. Dobry wieczór, obraz „Rybak” Leona Wyczółkowskiego znajduje się obecnie w galerii Muzeum Herbsta w Łodzi (nie ma go w spisie obrazów MN w Warszawie). Pozdrawiam i śledzę wszystkie wpisy na bieżąco, dużo przydatnych informacji.

  • Art Torg sprzedaje jedynie słabej jakości gówniane falsyfikaty polskich malarzy. Tak był do tej pory, tak jest teraz i pewnie tak będzie w przyszłości.

 3. SDA aukcja Sopot 25-08-2018 Matejko poz.20 Kramsztyk poz. 78 Oba sprzedane warunkowo tzn* Pozdrawiam serdecznie AK

 4. Mam pytanie proszę napisać tytuł obrazu który jest prezentowany na stronie jako logo (zapewne to Sidorowicz) dziękuję

 5. Jestem pracownikiem Muzeum Ziemi Wschowskiej, poszukuję portretów króla Stanisława Leszczyńskiego i Katarzyny Opalińskiej, które wzbogaciłyby naszą wystawę stałą. Niestety na polskich aukcjach rzadko się one pojawiają, a gdy już się trafią są poza naszym zasięgiem finansowym. Bardzo ciekawą ofertą był portret zamieszczony przez Pana: Lot 175. Portrait de Stanislas Leszczyński 74 x 58 cm. Estymacja: 450 – 500 €. Cortot i Stowarzyszenia . 05.08.21. Wielka szkoda, że szybciej się o nim nie dowiedzieliśmy. Pozdrawiam.

 6. Jestem zainteresowany kupnem Domeny. Jeżeli deklaracja sprzedaży jest poważna proszę o kontakt.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s