About

Przedmiotem mojego zainteresowania są prace malarskie, rzeźbiarskie i rzemieślnicze artystów związanych z polską kulturą jakie pojawiają się na zagranicznych rynkach aukcyjnych. Jestem kolekcjonerem i sam poluję na dobre prace.

Prezentowane prace wybieram subiektywnie a moje komentarze nie wszystkim mogą sie podobać. Pisząc, kieruję się dobrem kolekcjonerów a nie domów aukcyjnych czy galerii. Nie współpracuję z żadnym domem aukcyjnym, galerią czy blogiem o podobnym charakterze. Proszę nie odczytywać moich kometarzy jako ‘kciuk do góry’ lub ‘kciuk do dołu’ bo byłoby bardzo nieuczciwe i nieodpowiedzialne danie sygnału za którym nie stoją moje pieniądze lecz pieniądze innych osób. Proszę nie kierować się moimi uwagami przy rozważaniu własnych zakupów a jedynie swoją wiedzą i grubością własnego portfela. Wiekszość fotografii pochodzi z katalogów domów aukcyjnych oraz z muzeów.

Polishartcorner nie ma powiązania z żadnym portalem społecznym (facebook, twitter, etc). Również, żadna z osób czy organizacji używających tę nazwę nie jest związana z moim blogiem http://www.polishartcorner.com

Wszystkie uwagi czytelników czytam lecz publikuję jedynie te uzupełniające moje wpisy. Można prywatnie się ze mną kontaktować: polishartcorner(et)gmail.com

Autorów korespondencji proszę o wyraźne zaznaczenie czy skierowany do mnie list mogę wykorzystać na blogu w całości, we fragmentach czy też jest wyłącznie do mojej wiadomości.

12 thoughts on “About

 1. Witam ponownie na internetowych stronach.Jeżeli znajdzie Pan miniatury portretowe związane z Polską ,polecam się życzliwej pamięci.
  Marek Klimek

   • Sztuka Dawna. Prace na Papierze
    25 lutego 2021 godz. 19:00

    Juliusz Kossak (1824 Nowy Wiśnicz – 1899 Kraków)
    Portret Piotra Moszyńskiego, 1880
    Estymacja: 32 000 – 50 000 zł

    Wkrótce na jednej z polskich aukcji coś naprawdę b. rzadkiego: mianowicie portret Piotra Moszynskiego nam bardziej znanego z pędzla J.Matejki a tu akwarela Juliusza Kossaka.

    Myślę że wart krótkiej dyskusji tu na forum. W jakich okolicznościach mogła taka praca u J. Kossaka powstać? Co mogło nim kierować. Czytałem kiedyś, gdzieś że rodzina Kossaków z Rodziną Moszynskich spokrewniona była. Znali śię może Piotr Moszynski z Juliuszem Kossakiem osobiście??.

    Praca ta trafiła do Polski za granicy jak śie niemylę z USA.

    Pozdrawiam

 2. Dobry wieczór, obraz „Rybak” Leona Wyczółkowskiego znajduje się obecnie w galerii Muzeum Herbsta w Łodzi (nie ma go w spisie obrazów MN w Warszawie). Pozdrawiam i śledzę wszystkie wpisy na bieżąco, dużo przydatnych informacji.

  • Art Torg sprzedaje jedynie słabej jakości gówniane falsyfikaty polskich malarzy. Tak był do tej pory, tak jest teraz i pewnie tak będzie w przyszłości.

 3. SDA aukcja Sopot 25-08-2018 Matejko poz.20 Kramsztyk poz. 78 Oba sprzedane warunkowo tzn* Pozdrawiam serdecznie AK

 4. Mam pytanie proszę napisać tytuł obrazu który jest prezentowany na stronie jako logo (zapewne to Sidorowicz) dziękuję

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s