Nowości jakie łatwo pominąć

Za jedyne 20 funtów, miłośnicy polskiej awiacji mogą kupić międzywojenne wydanie Skrzydlatej Polski z zaskakującym w swojej formie art-deco plakatem na stronie tytułowej. Detale w dziale Posters. (04/06/20)

7 thoughts on “Nowości jakie łatwo pominąć

  1. Napisał Pan przy opisie łyżki : “Oprócz napisu, łopatka tej łyżki ma grawerowania o symbolice literowej oraz ozdobnej” Całe szczęście że nie popełnił takiego opisu dom aukcyjny bo oberwało by mu się od Pana … te ozdobne symbole to jak mniemam herby – Ogończyk i odmiana herbu Pobóg … może znalazły się na liście zakupów Wawelu ?

  2. Jeśli jest Pan zainteresowany mogę Panu przesłać zdjęcia rewersu Makowskiego, które otrzymałem od Belgów.

  3. Dziekuję lecz poczekam na wyjaśnienia z Polswiss Art. Może się wtedy więcej dowiemy dlaczego traktują ten obraz ja ‘gorący kartofel’ i przerzucają z taką szybkością

  4. Dodam, że oglądałem verso tego obrazu i oprócz nalepki (chyba) ramiarza, nie ma nic ciekawego. Szukalem tam natomiast dodatkowej sygnatury bo czasami Makowski dodatkowo sygnowal verso w bardzo fantazyjny sposób. Zastanawia mnie natomiast sygnatura na obrazie bo jest wykonana czerwoną farbą a do tej pory widziałem chyba tylko jedną pracę Makowskiego podpisaną tym kolorem. Zbyt dużo zagadek. Trzeba cierpliwie poczekać na silną proweniencję i rzetelną ekspetyzę jakie na pewno przedstawi nam Polswiss Art.

  5. Dom Aukcyjny proweniencję opisał mi tak: Since 2 generations in the same family, part of an estate. On the back label with (exhibition)number. Nic więcej. Jedna z naklejek wygląda na dodaną przez ramiarza, a druga jest chyba naklejką z ceną.

  6. Dodałem do opisu z linkiem powiekszenie fotografii nalepek z ramy: jedna wg mnie jest to stara nalepka ramiarza a druga, bardzo współczesna i malutka z jakimś numerem inwentaryzacyjnym. Prosze samemu zobaczyć.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s