Antoni Trzeszczkowski (1902 – 1977)

Antoni Trzeszczkowski. Pferdeschlitten von Wölfen verfolgt

Antoni Trzeszczkowski to bardzo dobry malarz-batalista i z tego typu prac słynął. Obraz z aukcji w Dudsseldorfie może, choć nie musi nawiązywać do tematyki monachhijskiej. Jest o niebo lepszy i okazał się dużo tańszy od wielkorotnych powielań Wasilewskiego/ Zygmuntowicza czyli Baranowskiego.

Lot 1285. Trzeszczowski, Antoni 1902 Warschau – 1972 Warschau.  Pferdeschlitten von Wölfen verfolgt. Öl/Lwd., 40 x 60 cm. Dusseldorfer. 05/13/23. Sold 1,000 euro

Advertisement

2 thoughts on “Antoni Trzeszczkowski (1902 – 1977)

  1. Przepraszam, jestem laikiem, ale jak dla mnie ten obrazek to absolutna porażka. Brak jakichkolwiek proporcji – ludzie na saniach wielkości koni. Brak znajomości koni – prawa noga podniesiona tak wysoko, jak do skoków przez przeszkody, a prawa w tym czasie prawie wyprostowana. Nogi w ogóle są za krótkie. Drugi koń w zbyt oddalonej perspektywie (za mały) wygląda jakby biegł w przeciwnym kierunku. Śnieg nijaki, trawy przykryte śniegiem tak nie wyglądają itp.

  2. Obraz tak zly, ze az smieszny….mozna by pomyslec, ze autor obrazu chcial sparodiowac monachijczykow… do tego brak wilkow i psa…niedopuszczalne.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s