Bolesław Biegas (1877 – 1954)

Bolesław Biegas. Hope of uncertainty, 1920

Obrazy sferyczne Bolesława Biegasa należą do najczęściej fałszowanych prac tego artysty. Proszę zachować sobie w pamięci tę pracę by mieć porównnie do tych falsów. Nie jest doprawdę łatwo dokonać fałszerstwa. Sam nie należę do zwolenników tego typu jego prac malarskich uznając artystę za genialnego polskiego rzeźbiarza. Ta namalowana ‘sferyczna’ madonna jest jednak bardzo urokliwa.

Lot 42. Boleslas BIEGAS (Koziczyn 1877- Paris 1854). Hope of uncertainty, 1920. Made in 1920. Oil on canvas, 89 x 68 cm. Signed lower left “B. B. Biegas”. Estimate 15,000 – 20,000 euro. Millon. 05/04/21

3 thoughts on “Bolesław Biegas (1877 – 1954)

  1. Była rok temu w Agrze , nie sprzedana , brzydka , a Pan tu z urokliwością , a nie pytaniem , jak przeszła granicę

    • Pytanie w jaki sposób ta praca przeszła granicę proszę kierować nie do mnie a do jej właściciela. Natomiast czy ta praca jest dobra czy ‘brzydka’ to sprawa już osobista. Wielokrotnie pisałem, że Bolesława Biegasa uważam za genialnego rzeźbiarza lecz jego malarstwo zostawiam innym. Rejestruję jednak na blogu to co uważam za warte pokazania. Praca ta nie jest krzykliwa swoimi koloram, nie jest agresywna w przesłaniu i odbiorze i dlatego tak ją określiłem. To, że spadła z aukcji w Agrze a pojawiła się w Millon nic nie znaczy bo i takie odwrotne tendencje daje się również obserwować.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s