Wincenty Wodzinowski (1866 – 1940) ?

Wincenty Wodzinowski. A merry Company from Cracow

Kto i kiedy namalował tę ‘Wesołą krakowską kompanję‘ tego nie wiem, ale warto popatrzeć na dobre prace tego artysty wiszące na stronach wirtualnych muzeów. Stahl sprzedaje co mu w ręce wpadnie.

Lot 465. Wincenty Wodzinowsky (Igolomia 1866 – Krakau 1940). A merry Company from Cracow. Oil/wood, 51,5 x 69 cm, lo. ri. sign. W. Wodzinowski. – Polish history and figure painter. W. studied in Warsaw, Krakow and Munich, among others with J. Matejko. He lived and worked in Krakow. Mus.: Cracow (Nat. Mus.), Warsaw, Poznán. Lit.: Thieme-Becker, Vollmer. Starting 1,500 euro. Stahl. 09/24/21. Not sold

2 thoughts on “Wincenty Wodzinowski (1866 – 1940) ?

  1. Pani na pierwszym planie o urodzie raczej z Ameryki Południowej/Środkowej niż z Polski. W razie problemów ze sprzedażą zawsze można przyciąć płótno i nadać tytuł “Na targu w Gwatemali”

  2. Kilka podobnie wykonanych prac W.W zostało sprzedanych na polskim rynku , jak również widnieje w sprzedaży polskich galerii – nawet tańsze.
    Ekspertem nie jestem ale sam bym takiej pracy nie kupił jak również zakupu nie polecił innej osobie ,nawet jak by się okazała prawdziwą – w co wątpię.. a już na pewno nie powiesił na ścianie w domu/mieszkaniu – nawet za darmo. Cena powinna być w Rublach a nie w EURO.
    Osobiście podzielam uwagę pani Anny .

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s