Władysław Karol Szerner (1870 – 1936)

Władysław Karol Szerner.

Władysław Karol Szerner wykonywał kopie prac swojego ojca Władysława Szernera. Prawdopodobnie mamy tę sytuację choć nie widziałem oryginalnej pracy Szernera-ojca. Dodaję do tego wpisu sygnaturę z tego obrazu z literkami ‘iun.’ (junior) bo za kilka lat znikną te trzy literki z kropką i praca będzie już uchodziła za ręki Władysława Szernera – monachijczyka ze ‘sztabu’ Józefa Brandta. Zastanawaim się, kto kupi tę pracę i co z nią zrobi. Podejrzewam, że w Polsce obraz ten zrobi wspaniałą karierę i nie ma znaczenia w którym domu aukcyjnym lub której galerii. Będzie wyceniony do 80,000 złotych bo tyle teraz tam kosztują kopie obrazów. Skoro na rynku znajdują się klienci bez edukacji to można im sprzedać każdy towar, każdy ezratz monachijski. Pisałem o tym niedawno w przypadku innej pracy Szernera-juniora: https://polishartcorner.com/2022/02/01/wladyslaw-szerner-czy-wladyslaw-karol-szerner-tym-razem-o-warszawskim-rempexie/.

sygnatura

Nie mam złudzeń, że mój głos na nic się nie zda bo na rynku krajowym walczą hieny o dostęp do klienta z kasą, najlepiej z wielką kasą oraz takiego, który niewiele wie o malarstwie i ma puste ściany. Taki jest chyba model biznesowy polskiego rynku. Pal sześć Szernera. Proszę popatrzeć ile na polskim rynku aukcyjnym jest bezwartościowych litografii prac Tamary Łempickiej – wydruków sprzed 20 lat – sprzedawanych do 60,000 złotych czy też brązów Perseusza Igora Mitoraja – wykonanych w ilości 7,000 kopii – każdy wyceniany jest do 70,000 złotych.

Lot 3737. Szerner, Wladyslaw Karol (1870 Przybenice – Wosniki 1936). Pandur avec son cheval et deux chiens près d’une ferme. Huile sur toile. 50 x 40 cm. Signé en bas à gauche. “W. Szerner iun.” Encadré. – Fortement craquelé par endroits. – Pandour avec son cheval et deux chiens dans une ferme. Huile sur toile. Signée et encadrée. – Partiellement plus craquelé. Estimate 1,000 – 1,500 euro. Kiefer. 02/19/21. Sold 2,800 euro

5 thoughts on “Władysław Karol Szerner (1870 – 1936)

 1. Ale to stara zrzęda pisze tego bloga . Siedzi Pan przed tym komputerem i narzeka . Jak wszystko jest takie łatwe jest to po kiego Pan pracuje ? Niech Pan zacznie handlować , a , nie zapomniałem , łatwiej jest siedzieć na 4 literach i wróżyć z fusów bez żadnego ryzyka niż wyjąć i zaryzykować pieniążki .

  • Ten polski handel o którym wielokrotnie pisałem dokonuje się kosztem osób niezorientowanych, które łatwo przekonać lub oszukać. Nie chcę dołączyć do grona mniejszych lub większych oszustów. Ja pracuję w innej dziedzinie a mając jako-taką wiedzę o malarstwie wyjaśniam te oszustwa. Rzeczywiście, czasami zrzędzę. Ja nie pracuję na blogu, ja się tym bawię.

 2. Panie G.
  Ja jestem tego samego zdania co wlasciciel tego bloga.
  Praca (kopia) nie powina miec duzej wartosci na rynku sztuki ale w Polsce jest Inaczej bo tam liczy sie tylko pieniadz.
  Ceny mowia samen za siebie, 2800euro do 80000zl jest to ogromna różnica cenowa.
  Mysle ze bez bloga nie miał by Pan czasu samemu wyszukiwac prac polskich artystow na za grancą i nie miał by Pan czym handlować.

   • Wielokrotnie już wyjaśniałem na przykładach, że publikownie lub niepublikowanie przeze mnie informacji o konkretnej aukcji nie ma znaczenia. Sieć internetowa jest dostępna dla wszystkich. Osoby profesjonalnie zajmujące się handlem równie dobrze, lub nawet lepiej ode mnie, potrafią odszukać informacje o danej aukcji.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s