Bolesław Szańkowski (1873 – 1953)

Był wziętym portrecistą,zwłaszcza pięknych i modych kobiet jak również dzieci i tylko takie jego prace liczą się na rynkach antykwartycznych. Im piękniejsza dziewczyna i w bardziej orientalnej kreacji tym cena za pracę rośnie.

Praca z rynku niemieckiego spełni oczekiwania tych niewybrednych kolekcjonerów, którzy zechcą powiesić na ścianie portret młodej i pięknej dziewczyny, z zalotnym uśmiechem, wyglądającej na zadowoloną z chwili w jakiej sie znalazła, ubranej w zwiewną bluzkę i kolorową spódnicę ożywiającą czerwienią ten obraz. Te atrybuty sprawią, że cena wyjściowa (600 euro) powinna szybko poszybować w górę. W Polsce za podobny obraz Szańkowskiego trzeba będzie zapłacić powyżej 15 tys złotych. Słowem okazja zakładając, że inni zagapią się lub nie zauważą.

=============================

Los 2697. Szankowski, Boleslaw von. Warschau 1873 – 1953 Fischbach/Obb., Bildnismaler, Schüler der Akad. Krakau und München. “Portrait einer Südländerin”, Halbbildnis einer jungen Frau mit braunem langem Haar, eine weiße Bluse und rote Halskette tragend, sich kokett zur Seite drehend, ihre rechte Hand ans Dekolleté führend, unten links sign., Öl/Karton, HxB: 85/70 cm. Part. Farbabrieb. Mit Rahmen. Lit

Siebers Auktionen. 27/03/2014 – 28/03/2014.

===========================

Praca w ramie.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s