Jan Konarski

Jan Konarski.

Konarski ale słaby Konarski. W dodatku nie wiadomo, który to Konarski: J. Konarski czy też, jak widzimy na obrazku, F. Konarski. Może było dwóch Konarskich, w dodatku byli to bracia? Czy warto ten wątek rozwinąć? A może był to rzeczywiście Wierusz-Kowalski skoro tacy skrupulatni Niemcy (niemiecka dokładnośc i precyzja) tak twierdzą? Wiele, wiele pytań i wiele wątków do rozwikłania. Póki co, na pewno warto kupić tego konia z wielką głową by go z zyskiem sprzedać w Polsce. Tam bowiem Sopocki Dom Aukcyjny wystawia tego typu prace z wyceną do 70,000 złotych (sofa size), choć tafiają się tam w katalogu mniejsze wymiarami, na cieńszy portfel, z ceną wyjściową jedynie 20,000 złotych. Zysk z każdego Konarskiego obecnie jest pewny!

Lot 124. Konarski, Josef (1849-1915), eigentlich Alfred von Wierusz-Kowalski) “Junge Bäuerin auf Pferdegespann), Öl/H., sign. u.r., 16,5×22,5 cm, Rahmen. Opening 900 euro. Satow. 02/12/22

4 thoughts on “Jan Konarski

  1. Jeszcze rok temu takie miniatury,, Alfreda Wierusza Konarskiego” wyceniali na 50 – 200 EUR , a w tym roku estymacja sięga 900 EUR – nie wiem czy to wina inflacji/Covida czy może gorączka cenowa i sugestie Desy ,że jest to pseudonim artystyczny samego Wierusza-Kowalskiego..?

    • Nie tylko Desa ma w tym swoj udział. Dodałbym inne domy polskie aukcyjne powtarzające to co im wygodne by wysoko sprzedać prace Konarskiego. Ciekawe, że eksperci tych domów aukcyjnych nie znają opinii p. Elizy Ptaszyńskiej zajmującej się od lat twórczością Alfreda Wierusza-Kowalskiego. Sotheby’s i Chistisie’s pytają o opinię p. Ptaszyńską zaś Desa i inne domy polegają na swoich ekspertach. Co innego jest mówienie o podobieństwie a co innego sugerowanie lub wręcz twierdzenie, że Konarski to pseudonim Wierusza.

  2. Czy ci wszyscy co kupują na ebay konarskiego za 2230 euro maja Jeszcze Olej w Glowie.
    Ludzie opanujcie się to nie koniec świata.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s