Olga Słomczyńska (1881 – 1941)

Olga Słomczyńska. Portrait de femme

Do tej pory miałem przyjemnośc poznania jedynie pełnych słońca, kolorowych pejzaży Olgi Słomczyńskiej z południa Francji. Obecnie, pierwszy portret jej ręki. Przyznam, że preferuję jej pejzaże.

Lot 93. Olga SLOMSZYNSYA dite SLOM (1881-1941). Portrait de femme. Huile sur toile signé en bas à droite. 97 x 73 cm. Estimate 200 – 300 euro. Blanchet et Associes. 02/11/22

One thought on “Olga Słomczyńska (1881 – 1941)

  1. Prace O.S są sukcesywnie odkrywane i prezentowane na łamach Pańskiego bloga i póki co, to nie wiemy o tej artystce zbyt wiele, ale z upływem czasu zgromadzony materiał pozwoli nam lepiej poznać jej twórczość.
    Prezentowany portret O.S to nie to samo co portrety Olgi Boznanskiej (choć obie Panie żyły i tworzyły w tym samym czasie i dostrzegam w nich pewne podobieństwo) ale jest to kolejna praca, która wnosi coś w odkrywaniu /pogłębianiu jej dorobku twórczego.
    Również preferuje pejzaże wykonane przez O.S , które nadają się bardziej do powieszenia na ścianę od portretu anonimowej kobiety i póki co to jeszcze można je kupić na rynkach zagranicznych w przystępnej cenie.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s