
Jak widać, tym żydowskim sztetelem, reklamowanym w tytule, jest Kazimierz Dolny. Drzeworyt (niesygnowany) mistrza rylca, Władysława Skoczylasa, który sporo pracował w Kazimierzu nad Wisłą.
Lot 394. Wladyslaw Skoczylas (Polish, 1883-1934) – Rabbis in the Stetel, Woodcut. Not signed. 10×13.5cm. Estimate $150 – 300. Pasarel. 10/27/28
Czytelnik zwrócił mi uwagę, że odbity z klocka oryginalny drzeworyt ma inne wymiary: 207 x 286 mm. Na aukcji w Pasarel mamy prawdodpodobnie odbitkę z książki o praktycznie zerowej wartości. Moja pomyłka!
Dzień dobry… Osobiście byłbym ostrożnym z naglasnianiem akurat tej pozycji, bo nasuwają sie watpliwosci co do jej oryginalnosci… Chodzi o rozmiar pracy. Wydaje mi się, ze jest ona pozycja z książki a nie oryginalna odbitką, poniewaz oryginal, ktory pojawial sie na rynku jest pona dwukrotnie większy… Oczywiscie artysta mógł zmieniać i dostosowywać wielkość odbitki, ale jakos nie chce mi się wierzyć, że praca Skoczylasa z taka liczba detali jest az tak mała… Ale to tylko moja opinia (czytelnika) tylko do Pana wiedzy…
Serdeczności Kamil Szubański
śr., 27 paź 2021, 07:57 użytkownik Polish Art Corner napisał:
> 72blog104 posted: ” Władysław Skoczylas. Rabbis in the Stetel Jak widać, > tym żydowskim sztetelem, reklamowanym w tytule, jest Kazimierz Dolny. > Drzeworyt (niesygnowany) mistrza rylca, Władysława Skoczylasa, który sporo > pracował w Kazimierzu nad Wisłą. Lot 394. Wladysla” >