Ewa Juszkiewicz (1984)

Ewa Juszkiewicz. Artemisia, 2013

Artemisia Ewy Juszkiewicz jest bardzo droga i bardzo słaba. Self Portrait as a Lute Player w wykonaniu Artemesii Gentileschi to wielka sztuka. Po co nieudanie małpować arcydzieło i co to wnosi do sztuki prócz sporych $$$ dla promotora?

Lot 248. EWA JUSZKIEWICZ (B. 1984). Artemisia, signed and dated ‘Ewa Juszkiewicz 2013’ (on the stretcher), oil on canvas, 39 1/4 x 35 3/8in. (99.7 x 90cm.). Painted in 2013. Provenance: lokal_30, Warsaw. Private collection, Poland. Acquired from the above by the present owner in 2020. Exhibited: Warsaw, lokal_30, Pukle/Curls, 2013-2014. Bielsko-Biala, Galeria Bielska BWA, Ewa Juszkiewicz, Upadek Kusi / The Descent Beckons, 2015, no. 37 (illustrated in colour, p. 37). Estimate 60,000 – 80,000 GBP. Christie’s. 03/01/23. Sold 113,400 GBP (bp)

Artemisia Gentileschi (1593 – 1653). Self Portrait as a Lute Player. Collection of Wadsworth Atheneum Museum of Art
Advertisement

7 thoughts on “Ewa Juszkiewicz (1984)

 1. Ja pawiem tak.
  Zalezy jak sie trafi nawet bez duzego talentu mozna zostac promowany to tylko zalezy od Galleri w jakies sie trafiło.
  Ktos poprostu w Polsce promował ta Pania.
  A tak naprawde mamy duzo lepszych malarzy.
  I jakos nikt ich nie promuje ( TO JEST SMUTE).
  Maluja nie kopie nie druki tylko cos SWOJEGO wymyslili i to tu jest talent.
  Dla mnie jako kolecioner ta Pani nie zawisi u mnie na scianie nawet.
  Ale Pawłowski to cos innnego tego Pana szanuje za Orginalnosc.

  Nie wiem czy Pan ten wpis da ale bym sie cieszyl jezeli Pan go zostawi
  Bo co pisze to prawda

  • A ja uważam, że p. Ewa Juszkiewicz została obdarzona Bożym talentem i potrafi malować. Nie rozumiem jedynie dlaczego zdecydowała się powtarzać wcześniejsze cudze pomysły i w ten sposób marnuje talent. Równocześnie, zdaję sobie sprawe, że trzeba zarabiać na życie i trudno pozbyć się kury znoszącej złotej jajka. Domyślam się, że galeria i osobą promujące jej twórczość mają swoje wymagania i ewentualny kontakt należy wypełniać. Być może lepsza sytuacja materialna artystki, wynikająca z obecnej fascynacji wielkich domów aukcyjnych, pozwoli jej w przyszłości na większą swobodę tworzenia i realizację bardziej oryginalnych pomysłów. Te zawoalowane twarze kiedyś się znudzą bo moda na nie przeminie i trzeba na to się przygotować.

 2. Ja Mysle nadal ze mymy duzo wiekszy talenty w Posce.
  Wymienie tylko kilka
  Daniel Pawlowsk
  Tomasz Alen Kopera
  Lia Kimura
  Patelczyk.lukasz
  Agata Kus
  I inni

  • Szanowny Panie(?) Dawid, zważywszy ,że posługiwanie językiem polskim nie jest Panu obce , mniemam żeś Pan Polakiem, a nie starszym w wierzę bratem. Zatem przytaczane nazwiska wybitnych polskich talentów, mają wymiar doniosły i podniosły. Chylę czoła i i gustach nie dyskutuję.

 3. Talent czy możliwości promocyjne ? -https://plejada.pl/newsy/anna-dymna-dlugo-milczala-na-temat-jedynego-syna-kim-jest-michal-dymny/se8qkq8

  • Mam założonego Adblocka i nie jestem w stanie przeczytać ten artykuł. Zakładam jednak, że jest w nim coś czym warto podzielic się z czytelnikami. Mam nadzieję, że na temat. JD

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s