Szymon Mondzain (1890 – 1979)

Szymon Mondzain. La joueuse de mandoline

Dobra akwarela Mondzaina lecz byle jako oprawiona. Można z niej zrobić cudną pracę dobierając passe partout i odpowiednią ramę.

Lot 626. Simon Mondzin (Pologne, 1890-1979). La joueuse de mandoline, circa 1930 Encre et aquarelle sur papier, signé en bas à gauche. 48 x 31 cm Encadré sous verre 60 x 44 cm. Estimate 600 – 800 €. Etude Alban Gillet et Chativesle Maison de Ventes. 12/11/21. Sold 600 euro

16 thoughts on “Szymon Mondzain (1890 – 1979)

  • Ten przykład świadczy jakimi beznadziejnymi osobami są handlarze. Aż przykro czytać czy prowadzić korespondencje z takimi bo w zasadzie niewiele wiedzą. „Najszybszy na świecie” handlarz wielokrotnie korespondował ze mną (imię i nazwisko podane jest na Allegro) a ja bęcwał, sądziłem, że pomagam kolekcjonerowi. Nie odpowiadam więcej nikomu na listy typu: ‘co pan sądzi o tej pracy?’.

   • Rozumiem rozczarowanie autora blogu…ale reasumujac…Mark zdekonspirowal sie jako (zarejestowany) handlarz, autor blogu zdekonspirowal Marka jako handlarza z watpliwym morale, ale akwarele finalnie nabyl prawdopodobnie zadowolony kolekcjoner, ktory zaplacil za nia nie wiecej niz byla mu warta, wiec tez chyba nie przeplacil.

   • Wie pan co czytam to i nie rozumiem, co w tym złego ze ktoś sobie radzi,kupuje na rynkach zachodnich i sprzedaje w Polsce??? Nawet jeśli natychmiast chce to odsprzedać, nikogo nie okradł, ma do tego prawo!!!! Po co ta burza???? Czy pan nigdy nie odsprzedał pracy,która sie np.znudzila ?? Pozdrawiam!!

   • Nic mi się jeszcze nie znudziło przed zakupem ani 5 min po zakupie.

    Ten blog nie jest miejscem by dyskutować ile się zarobiło, na czym i jak szybko.

   • Dlaczego piętnuje pan tzw.Handlarzy, czy ci wszyscy kolekcjonerzy nie robią wlasnie tego dla pieniędzy?? Artyści tez sprzedają swoje prace,są również w jakims stopniu Handlarzami!!!!

   • Artyści tworzą tak jak potrafią najlepiej i sprzedają to co wytworzyli.

    Handlarze niczego nie tworzą. Nie dodają żadnej wartości.

 1. chodzi przede wszystkim o to, ze Mark dopuscil sie naduzycia wykorzystujac tutaj wiedze autora blogu, ktory nigdy nie ukrywal, ze nie jest celem tego blogu wspomaganie handlarzy w podejmowaniu decyzji kupna

 2. Ok, tak czy inaczej na calym świecie są ludzie którzy zajmują się sprzedażą dzieł sztuki są to marszandzi, a w Polsce trzeba im pojechać i nazwać Handlarzem, życzę miłego tygodnia!!!

 3. Gwoli wyjaśnienia, osoba która kupiła akwarelę Mondzaina we Francji i zaraz ją sprzedała w Polsce dyskutowała ze mną w przeszłości nie o tym portrecie lecz o innych pracach. Niemniej, potwierdzam i stoję twardo przy swoim zdaniu, że handlarze niczego nie wnoszą do sztuki prócz inflacji.

  Dyskusję zamykam i nie przewiduję więcej wpisów w tej sprawie – każdy ma prawo do reguł prowadzenia własnego blogu.

  • Mam jeszcze prośbę o publikację mojej wypowiedzi.
   Czytam niektóre komentarze i nie dowierzam. Nagle okazało się, że brać handlarska poczuła się obrażana i uciskana. A przecież są tacy obrotni i utalentowani. Pytam, jakim talentem wykazał się “rekordzista świata”? Chyba tylko aktorskim tworząc aurę konesera sztuki podczas rozmów z Autorem bloga. Nawet nie chciało mu się wymienić szpetnej ramy i dodać nowego passe partout. Ważne, żeby jak najszybciej przerzucić towar i skasować 200% marży. Bezrefleksyjne handlowanie sztuką jak ziemniakami, polegające na jak najszybszym obrocie i maksymalnym zysku bez jakiejkolwiek pracy własnej, powinno być poddane mocnej krytyce i ostracyzmowi środowiska. Tyle w temacie!

 4. Widać, że wśród handlarzy Pana blog cieszy się dużą popularnością. Co do pracy, to mnie niestety nie zachwyca i szczerze powiedziawszy nie rozumiem “fenomenu” takich nijakich prac (poza nazwiskiem malarza) 🙂

 5. Przeglądając oferty na allegro zauważyłem w ofercie jednej z galerii (galeriastaszica) liczne prace sprzedane w ostatnich dniach na zagranicznych aukcjach. Ciekawe czy właściciel zgłasza tak szybką sprzedaż do urzędu skarbowego 🙂

  • Proszę zapytać bezpośrednio sprzedającego i liczyć na jego rzetelną odpowiedź.

   Obecnie, do najważniejszych czynności człowieka należy szczepienie się i odprowadzanie państwu podatków by były pieniądze na szczepienie obywateli.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s