Tadeusz Kokietek (1920 – 1982)

Tadeusz Kokietek. Patrouille in einer Winterlandschaft, 1968

Tadeusza Kokietka znam głównie z jego bardzo dynamicznych prac przedstawiających okres Rzeczpospolitej Wołłodyjowskiego. Są one niestety przeładowane szczegółami i ‘zatłoczone’ postaciami walczącymi ze sobą. Praca z Dorotheum jest wyjątkowo przejrzysta. Jeśli kogoś nie stać na kompatybilny olej w wykonaniu Wojciecha Kossaka lub Jerzego Kossaka (samotnego żołnierza, ułana, szwolerzera, kirasjera zimową porą) to ma okazję zakupu równie dobrej pracy Kokietka i w dodatku dużo taniej. W Polsce, myślę, watra byłaby około 10,000 złotych (chyba nieświadomie i za darmo pomagam sprzedającemu!).

Lot No. 138-070727/0001. Tadeusz Kokietek (1920-1982). Patrouille in einer Winterlandschaft, signiert, datiert T Kokietek (19)68, Öl auf Leinwand, 70,5 x 51,5 cm. Opening 600 euro. 01/07/20

3 thoughts on “Tadeusz Kokietek (1920 – 1982)

  1. Jest już do nabycia w Polsce, w znanej galerii na krakowskim Rynku. Poylił się Pan o jedyne 400 zł w estymacji polskiej ceny:)

  2. Bardzo ciekawa kompozycja. Z ciekawością przejrzę inne prace tego artysty. Mam dwie uwagi i jedną obserwację. Uwagi: nie widać śladów konia na śniegu, a grzebień na kasku kirasjera jest nieproporcjonalnie wysoki. Obserwacja: ustawienie koni sugeruje, że to może być tak patrol jak i wedeta.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s