Jerzy Kossak (1886 – 1955)

Jerzy Kossak. Militaire soignant sa monture, 1937

Dwa dobrej jakości oleje Jerzego Kossaka a dwa (niepokazane tutaj) mocno zniszczone. W sumie liczy się ten kawalerzysta pojący konia. Motyw ten był powielany przez Jerzego jak też Wojciecha Kossaków tyle razy ile było weksli do spłacenia. Niewątpliwie obie prace nadają się do Krakowa do galerii na powtórną sprzedaż!

Lot 43. Jerzy KOSSAK (Cracovie, 1886 – 1955). Militaire soignant sa monture; Jument et son poulain. Deux huiles sur toile marouflée sur panneau et deux huiles sur panneau signées et datées. Haut. : 18 à 30 cm – Larg. : 30 à 40 cm (à vue). Estimate 400 – 600 euro. Le Floch. 05/9/21. Sold 8,500 euro

Jerzy Kossak. Jument et son poulain

4 thoughts on “Jerzy Kossak (1886 – 1955)

  1. Jeszcze raz. Przepraszam za dosłowne moje stwierdzenie, ale mogę sie mylic. Co pan sądzi tak na serio ? Czy to falsy?

    • Jeśli pan wrzuci w sieci hasło ‘Kossak pojenie konia’ lub ‘Kossak ułan pojący konia’ to znajdzie się od razu za 20 poodbnych obrazków Jerzego a także Wojciecha. Może to być jedna wielu replik Jerzego lub kogoś z jego stajni malarskiej z sygnaturą tego malarza. Może to też być robota współczesna lecz te rzadziej docierają do Francji i dlatego machnąłem nieostrożnie ręką. Dolna praca jest rzeczywiście słabiutka, nawet jak na Jerzego, i znalazła się bo obie były sprzedawane razem.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s