Olga Słomczyńska (1881 – 1941)

Olga Słomczyńska. Plage de Montredon à Marseille

Obrazek śliczny, ciepły w kolorach i niejeden marynista by się go nie powstydził. Córka polskiego powstańca. Nie wiem czy nie wtopiła się w środowisko francuskie a zatem czy nadal można zaliczyć ją do polskich artystek.  Czekam na wypowiedzi historyków sztuki, ewentualnie purystów, w tej sprawie.

Lot 167. Olga SLOMCZYNSKI (Olga Slom) 1881-1941. Plage de Montredon à Marseille. Huile sur toile, signée en bas à gauche, signée Olga Slom 38 x 55 cm. Estimate 800- 1,000 euro. Boisgirard. 12/15/21. Sold 1,300 euro

Czytelnik nadesłał mi krótką biografię Olgi Słomczyńskiej:

2 thoughts on “Olga Słomczyńska (1881 – 1941)

  1. VILLA LA FLEUR w 2018 miała wystawe KOBIETY MONTPARNASSE’U i tam po raz pierwszy Olga Słomczyńska została zaprezentowana szerszej publiczności i poniekąd odkryta. Wystawione zostały z tego co pamiętam 2 lub 3 prace artystki. Jakiś czas temu szukałem informacji na temat O.S ponieważ posiadam jej prace i chciałem się coś więcej dowiedzieć ,ale niestety nic pozatym tym co było zawarte w albumie z wystawy nie znalazłem, informacje ogólnie, a właściwie szczątkowe..Wszystkich jej prac wystawianych na licytacjach naliczyłem może z 15. Osobiście prace Olgi Slom podobają mi się bardziej niż prace Włodzimierza Terlikowskiego ale to kwestia gustu/upodobania. Mam nadzieję, że znajdzie się jakiś czytelnik pańskiego bloga, który uchyli rąbka tajemnicy o Pani Słomczyńskiej? Przyznam że licytacje przegapiłem, gratulacje nabywcy.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s